Rudolf Schuster prezradil PRVÚ a NAJŤAŽŠIU úlohu nového prezidenta (VIDEO)
Na dnešných voľbách (6. 4.) prišiel odovzdať svoj hlas aj bývalý prezident Slovenskej republiky Rudolf Schuster. Ten zavítal do volebnej komisie v košickej mestskej časti Sever, konkrétne do priestorov Univerzity veterinárneho lekárstva a farmácie v Košiciach. Bývalý prezident uviedol, aké kroky by mal podniknúť novozvolený prezident po svojom nástupe do funkcie.

Prvou úlohou prezidenta bude spájanie
Podľa slov Rudolfa Schustera by malo byť prvoradým cieľom nového prezidenta spájanie. Nájdenie spoločnej reči a spolupráce medzi koalíciou a opozíciou, je nevyhnutným krokom. Bývalý prezident zdôraznil, že prezident má nielen povinnosti, ale mal by byť taktiež iniciatívny a mal by zohrať úlohu v spájaní rozdeleného národa a vo vytváraní zmysluplných politických diskusií.
Okrem toho sa vyjadril, že novozvolený prezident by sa mal viac angažovať v teréne, stretávať sa s občanmi, navštevovať školy a fabriky, aby tak lepšie pochopil potreby a problémy ľudí. Následne bude môcť tieto problémy efektívne komunikovať vláde alebo príslušným ministerstvám.
Aká bude najťažšia úloha prezidenta?
Na otázku, čo pokladá za najťažšiu úlohu nového prezidenta odpovedal: ,,Najťažšie bude spájanie, o ktorom som hovoril. Nikdy proti sebe nebola koalícia a opozícia tak, ako to je teraz. Prezident by si mal získať dôveru. Nie úplnú, pretože akonáhle bude kritizovať koalíciu, stane sa nepriateľom koalície a rovnako to bude aj s opozíciou. Prezident musí reprezentovať tento štát ako celok a musí presadzovať, to čo je dobré pre občanov. Obaja kandidáti na to majú, aby to takto robili. Sú to skúsení ľudia.” V dnešných voľbách bude preto zaujímavé sledovať, kto sa stane novým prezidentom Slovenskej republiky a ako sa chopí svojich povinností a príležitostí na vytvorenie pozitívnych zmien v krajine.
Galéria



(NM)
Odporúčané články

Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky Igor ŠIMKO (HLAS – SD) a Andrej SITKÁR (SMER – SSD) vystúpili na verejnej diskusii týkajúcej sa budúcnosti Košíc a menšieho počtu mestských častí ako je to dnes. Diskusiu zorganizovala Katedra politológie Filozofickej fakulty UPJŠ a OZ Res Publica s účasťou viac ako 80 ľudí z celého politického spektra aj akademickej obce, či starostov. Predstavili svoj model 6 mestských častí a zároveň zmeny v Zákone o meste Košice, ktoré majú previezť 2.najväčšie mesto touto transformáciou samosprávy a ušetrením miliónov EUR Košičanov. Tie sa môžu investovať práve do hmatateľných služieb obyvateľom. Rozhodnutie je potrebné prijať do októbra 2025, keďže zmeny územnej povahy môžu byť prijaté do 1 roka pred konaním nasledujúcich volieb.