Prokuratúra preverí vydieranie a ohrozenie životov v súvislosti s údajnou privatizáciou VVS
Klub akcionárov VVS sa obrátil na Generálnu prokuratúru s trestným oznámením na neznámeho páchateľa, ktorý údajne vydiera desiatky tisíc ľudí a ohrozuje životy všetkých občanov Slovenska.
,,Poslanci Michal Šimečka, Michal Sabo a Jana Hanuliaková z Progresívneho Slovenska priniesli informácie o hrozbe závažných porušení zákona a dokonca zločine, ktorými má byť ohrozený život každého jedného človeka na Slovensku. V tak kritickej situácii, kedy majú byť vydierané desiatky tisíc ľudí a dokonca ohrozené životy miliónov občanov, máme za to, že generálna prokuratúra musí začať neodkladne konať, identifikovať páchateľov a stíhať ich v zmysle platných zákonov,“ uviedol Daniel Kratky, člen správnej rady Klubu akcionárov VVS.
Spomínaní poslanci na verejnosti viackrát tvrdili, že situácia je mimoriadne závažná. ,,Ak sa tu niekto snaží potichu sprivatizovať, vydierať tým desiatky obcí a desiatky tisíce ľudí na Slovensku tak sa tomu treba postaviť a okamžite proti tomu zakročiť,“ povedal na tlačovej konferencii predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka. Nasledoval ho jeho stranícky kolega Michal Sabo, ktorý poukazoval na hrozbu prechodu verejných vodovodov do súkromných rúk, čo by podľa jeho tvrdení znamenalo ohrozenie základného ľudského práva.
Pridala sa aj poslankyňa za Progresívne Slovensko Jana Hanuliaková, ktorá tvrdila, že vláda a minister Taraba svojim konaním ohrozujú životy všetkých obyvateľov Slovenska. Podľa Klubu akcionárov VVS by mali v prípade, že disponujú dôveryhodnými informáciami o tak závažných zločinoch a ohrození životov informovať príslušné orgány. Zároveň Klub upozornil, že ak je situácia naozaj tak vážna, mohlo by byť nekonanie k príslušným orgánom zo strany progresívnych politikov považované za krajne nezodpovedné.
,,Klub akcionárov VVS roky zastupuje záujmy akcionárov VVS, stavia sa proti pokusom o privatizáciu vodární, či ich ovládnutie jedným, alebo úzkou skupinou akcionárov. Mimoriadne citlivo preto vnímame akékoľvek informácie o hrozbe privatizácie, či dokonca ohrození prístupu k vode, ktorý je jednou zo základných zodpovedností miest a obcí. Preto neodkladné obrátenie sa na príslušné orgány, v prípade objavenia sa takýchto informácií, považujeme za svoju povinnosť,“ dodal Kratky.
Zdroj: TS
Odporúčané články

Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky Igor ŠIMKO (HLAS – SD) a Andrej SITKÁR (SMER – SSD) vystúpili na verejnej diskusii týkajúcej sa budúcnosti Košíc a menšieho počtu mestských častí ako je to dnes. Diskusiu zorganizovala Katedra politológie Filozofickej fakulty UPJŠ a OZ Res Publica s účasťou viac ako 80 ľudí z celého politického spektra aj akademickej obce, či starostov. Predstavili svoj model 6 mestských častí a zároveň zmeny v Zákone o meste Košice, ktoré majú previezť 2.najväčšie mesto touto transformáciou samosprávy a ušetrením miliónov EUR Košičanov. Tie sa môžu investovať práve do hmatateľných služieb obyvateľom. Rozhodnutie je potrebné prijať do októbra 2025, keďže zmeny územnej povahy môžu byť prijaté do 1 roka pred konaním nasledujúcich volieb.