Poškodil päť áut a pokojne odišiel. Opitý Prešovčan jazdil bez vodičáku
Krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová informovala o dopravnej nehode, ktorú spôsobil 36-ročný vodič, ktorá si za volant sadol pod vplyvom alkoholu. To však nebol jediný problém.
Päť poškodených vozidiel a škoda presahujúca 11-tisíc eur. To bol výsledok jazdy 36-ročného muža, ktorý si sadol za volant opitý a napriek tomu, že nebol držiteľom vodičského oprávnenia.
Prešovčan neprispôsobil svoju jazdu predovšetkým svojmu stavu a postupne narazil na ulici Mirka Nešpora v Prešove do troch osobných vozidiel, ktoré v dôsledku nárazu poškodili ďalšie dve vozidlá. „Celkovo tak bolo poškodených päť osobných áut, škoda bola ich majiteľmi vyčíslená na 11 500 eur. Našťastie k zraneniam osôb nedošlo,“ skonštatovala Ligdayová.
Muž podľa nej po opakovanej kolízií vystúpil z vozidla a pokojne odkráčal preč. Policajná hliadka ho ale zadržala a podrobila aj dychovej skúške na alkohol. Výsledok presiahol 2,2 promile,“ dodala policajná hovorkyňa. Muž skončil v cele policajného zaistenia, kde s ním vykonali potrebné procesné úkony a po ich ukončení mu vzniesli obvinenie z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.
Zdroj: SITA (ks)
Odporúčané články
Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku v piatok (29. mája) pokračuje hlavné pojednávanie s 19-ročným Samuelom Straškom. Ten čelí obžalobe z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy po tom, ako vlani v januári pri útoku nožom na gymnáziu v Spišskej Starej Vsi usmrtil zástupkyňu školy a svoju spolužiačku. Súd sa aktuálne zameriava na to, či mladík svoj čin vopred plánoval.


