Opitý vodič spôsobil nehodu na diaľnici. Museli kvôli tomu uzatvoriť Branisko
Vo štvrtok (15. 2.) došlo v skorých ranných na diaľnici D1 pred tunelom Branisko v smere na Prešov k dopravnej nehode, o ktorej informuje krajská polícia na sociálnej sieti.
Vozidlo viedol 37-ročný vodič, ktorý narazil do dopravného značenia, následkom čoho dostal šmyk a prevrátil sa na pravú stranu. Vodič, našťastie, neutrpel ťažké zranenia.
Prítomní policajti vykonali u vodiča dychovú skúšku s výslednou hodnotou viac ako 1,1 promile. Vyčíslená škoda pri dopravnej nehode sa odhahuje na 14-tisíc eur.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Vážna dopravná nehoda sa odohrala v ranných hodinách za obcou Bystré. Cesta je už PREJAZDNÁ
,,V súvislosti s dopravnou nehodou bol tunel Branisko uzatvorený na dobu nevyhnutnú. V prípade bolo začaté trestné stíhanie pre trestný čin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky,” uviedla polícia.

Odporúčané články
Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku v piatok (29. mája) pokračuje hlavné pojednávanie s 19-ročným Samuelom Straškom. Ten čelí obžalobe z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy po tom, ako vlani v januári pri útoku nožom na gymnáziu v Spišskej Starej Vsi usmrtil zástupkyňu školy a svoju spolužiačku. Súd sa aktuálne zameriava na to, či mladík svoj čin vopred plánoval.


