Požiar rodinného domu v osade v obci Červenica si dnes ráno vyžiadal jednu obeť
Detaily týkajúce sa požiaru poskytol operačný dôstojník Hasičského a záchranného zboru v Prešove. Nahlásenie požiaru strechy zaznamenali krátko po pol ôsmej hodine ráno.
„Pri príchode hasiči dostali upozornenie, že v podkroví sa má nachádzať jedna osoba. Prieskumná skupina našla mladého muža bez známok života. Iné osoby sa v dome v čase príchodu hasičov nenachádzali,“ uviedol operačný dôstojník.
Okolo 8:30 hod. požiar ešte nebol lokalizovaný. Stále prebieha jeho likvidácia, pričom na mieste zasahuje 10 hasičov so 4 kusmi techniky. Na mieste sa nachádza aj zisťovateľ, ktoré úlohou je sa dopátrať k príčinám požiaru.
Správu budeme akutalizovať.
Zdroj: sita
Odporúčané články
Dopravný podnik mesta Prešov vdýchol nový život vyradenému označníku zo zastávky MHD. Po nevyhnutnej oprave a nátere ho dopravca venoval Zariadeniu sociálnozdravotnej starostlivosti v Bijacovciach, kde bude slúžiť ako kľúčový prvok pri terapii pre klientov s neurodegeneratívnymi ochoreniami. Oficiálne odovzdanie zastávkového označníka bolo spojené s otvorením špeciálnej spomienkovej miestnosti.
Mesto Prešov úspešne ukončilo rozsiahlu rekonštrukciu Domu smútku na Krátkej ulici pri Hlavnom cintoríne. Ide o najkomplexnejšiu stavebnú obnovu tohto objektu od jeho vybudovania v 70. rokoch minulého storočia.
Mesto Prešov dostalo ako prvá samospráva na Slovensku finančnú pokutu za nedôstojné zaobchádzanie s vojnovým hrobom. Dôvodom je opakované umiestňovanie stánkov s občerstvením a alkoholom v areáli Pamätníka vojakom Sovietskej armády. Na prípad, o ktorom dnes (8. júna) informujú na tlačovej konferencii Ochrancovia pamätníkov osloboditeľov, upozornili samotní aktivisti. Tí od primátora žiadajú, aby sankciu zaplatil z vlastného vrecka.


