Články obsahujúce tag vlastného
Mesto Prešov dostalo ako prvá samospráva na Slovensku finančnú pokutu za nedôstojné zaobchádzanie s vojnovým hrobom. Dôvodom je opakované umiestňovanie stánkov s občerstvením a alkoholom v areáli Pamätníka vojakom Sovietskej armády. Na prípad, o ktorom dnes (8. júna) informujú na tlačovej konferencii Ochrancovia pamätníkov osloboditeľov, upozornili samotní aktivisti. Tí od primátora žiadajú, aby sankciu zaplatil z vlastného vrecka.
60-ročný Prešovčan v sobotu (23. 9.) vzal nôž s výsuvnou čepeľou a po hádke pichol syna do hrudníka. Muž momentálne čelí obvineniu zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu. O udalosti informuje prešovská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

