Boj o prežitie slovenských poľnohospodárov: Becík kritizuje byrokraciu a nekvalitný dovoz
V čase narastajúceho tlaku na slovenských poľnohospodárov vyjadruje Branislav Becík, poslanec Národnej rady Slovenskej republiky za stranu HLAS – sociálna demokracia a zároveň nitriansky župan, vážne obavy o ich budúcnosť. Hlavným bodom jeho kritiky je obrovská byrokracia a neprimerané požiadavky, ktorými Európska únia zaťažuje domácich výrobcov.

BYROKRATICKÉ PREKÁŽKY
Becík, ktorý sa otvorene stavia na stranu protestujúcich poľnohospodárov, nešetrí ostrými slovami na adresu Európskej únie. Podľa jeho slov je neakceptovateľné, aby poľnohospodári museli čeliť takému množstvu byrokratických prekážok, ktoré ich prakticky nútia zvažovať ukončenie svojej činnosti, a to aj po desaťročiach práce v poľnohospodárstve.
Okrem byrokracie Becík poukazuje aj na problém s konkurencieschopnosťou slovenských poľnohospodárskych produktov v dôsledku dovozu potravín nejasného pôvodu a pochybnej kvality z krajín mimo EÚ. Zvláštnu pozornosť venuje lacným a často nekvalitným, ba dokonca toxickým potravinám dovážaným z Ukrajiny a iných tretích krajín, ktoré podkopávajú pozíciu domácich výrobcov na trhu.
BOJ ZA REÁLNU POMOC
Becík sa zaviazal, že ako poslanec NR SR bude naďalej bojovať za záujmy slovenských poľnohospodárov a potravinárov. Jeho cieľom je podporovať opatrenia, ktoré prinesú reálnu pomoc a prispejú k rozvoju slovenského vidieka.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Zajtra zažije Slovensko najväčšie protesty! Košičania, tieto cesty budú blokované
Vyzýva Európsku úniu, aby prestala s “mučením” slovenských poľnohospodárov nezmyselnými požiadavkami a začala efektívnejšie riešiť problémy, ktoré ohrozujú životaschopnosť domácej poľnohospodárskej produkcie. Len tak môže byť zabezpečená budúcnosť slovenského poľnohospodárstva a potravinárstva v kontexte Európskej únie.
Odporúčané články

Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky Igor ŠIMKO (HLAS – SD) a Andrej SITKÁR (SMER – SSD) vystúpili na verejnej diskusii týkajúcej sa budúcnosti Košíc a menšieho počtu mestských častí ako je to dnes. Diskusiu zorganizovala Katedra politológie Filozofickej fakulty UPJŠ a OZ Res Publica s účasťou viac ako 80 ľudí z celého politického spektra aj akademickej obce, či starostov. Predstavili svoj model 6 mestských častí a zároveň zmeny v Zákone o meste Košice, ktoré majú previezť 2.najväčšie mesto touto transformáciou samosprávy a ušetrením miliónov EUR Košičanov. Tie sa môžu investovať práve do hmatateľných služieb obyvateľom. Rozhodnutie je potrebné prijať do októbra 2025, keďže zmeny územnej povahy môžu byť prijaté do 1 roka pred konaním nasledujúcich volieb.