16-ročný mladík UKRADOL cudzie auto, následne s ním HAVAROVAL: Po nehode sa dal na ÚTEK!
Mladý 16-ročný vodič spôsobil v štvrtkových poobedňajších hodinách dopravnú nehodu v Prešove.
ZOBRAL NEZAMKNUTÉ AUTO
Ako ďalej informovala prešovská polícia na sociálnej sieti, chlapec nasadol do neuzamknutého zaparkovaného auta v obci Župčany, odišiel s ním preč a na prešovskej križovatke ulíc Levočská a Volgogradská sa zrazil s iným autom. Po zrážke sa pokúsil ujsť, polícia ho však zadržala. Pri dopravnej nehode sa nikto nezranil a vodičom alkohol v dychu nezistili. Chlapec nebol držiteľom vodičského preukazu.

Polícia zároveň začala trestné stíhanie pre trestný čin neoprávnené používanie cudzieho motorového vozidla.
(sita, vr)
Odporúčané články
Mesto Prešov dostalo ako prvá samospráva na Slovensku finančnú pokutu za nedôstojné zaobchádzanie s vojnovým hrobom. Dôvodom je opakované umiestňovanie stánkov s občerstvením a alkoholom v areáli Pamätníka vojakom Sovietskej armády. Na prípad, o ktorom dnes (8. júna) informujú na tlačovej konferencii Ochrancovia pamätníkov osloboditeľov, upozornili samotní aktivisti. Tí od primátora žiadajú, aby sankciu zaplatil z vlastného vrecka.
Mesto Prešov úspešne ukončilo rozsiahlu rekonštrukciu Domu smútku na Krátkej ulici pri Hlavnom cintoríne. Ide o najkomplexnejšiu stavebnú obnovu tohto objektu od jeho vybudovania v 70. rokoch minulého storočia.
Dopravný podnik mesta Prešov vdýchol nový život vyradenému označníku zo zastávky MHD. Po nevyhnutnej oprave a nátere ho dopravca venoval Zariadeniu sociálnozdravotnej starostlivosti v Bijacovciach, kde bude slúžiť ako kľúčový prvok pri terapii pre klientov s neurodegeneratívnymi ochoreniami. Oficiálne odovzdanie zastávkového označníka bolo spojené s otvorením špeciálnej spomienkovej miestnosti.


