Požiar domu, kontajnerov či zaseknutý výťah. Hasiči mali počas Silvestra NÁROČNEJŠIU službu
Hasiči v Prešovskom kraji mali počas silvestrovskej noci 12 výjazdov, pri ktorých zasahovalo viac ako 40 príslušníkov hasičských zborov.
Ako agentúru SITA informoval operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove, výjazdy súviseli prevažne s používaním zábavnej pyrotechniky. Jej použitie je pravdepodobnou príčinou vzniku aj v prípade požiaru prístavby rodinného domu v Chminianskej Novej Vsi (okres Prešov).
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Najvyššie položené stredoveké hradisko na Slovensku! Archeológovia ho zrejme našli v TANAP-e
Požiar prístavby domu nahlásili hasičom päť minút po polnoci. „V prístavbe bol sklad materiálu na výrobu striech. Dielňa nebola spojená s rodinným domom. Bola to samostatná budova s rozmermi 10 krát 11 metrov. Horel ale aj osobný automobil a dodávka,“ skonštatoval operačný dôstojník. Na mieste zasahovalo 15 hasičov s piatimi kusmi techniky, ako aj miestni dobrovoľní hasiči. Použité boli najmä cisterny. „Škoda je predbežne vyčíslená na 50-tisíc eur,“ skonštatoval operačný dôstojník. Zásah hasiči ukončili po štvrtej hodine ráno.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: SILVESTROVSKÝ BEH v Prešove so špeciálnym hosťom: Svoje zdatnosti predvedie aj PRIMÁTOR Oľha
Od 19:00 počas silvestrovskej noci zasahovali hasiči okrem tohto požiaru aj pri zaseknutom výťahu, zapadnutom vozidle a najmä pri horiacich odpadkových košoch, ktoré hasili deväťkrát. Pred polnocou dvakrát v Humennom, v Prešove a Poprade. Už v Novom roku zasahovali trikrát v Prešove, raz v Kežmarku a Humennom. Pri týchto výjazdoch bolo nasadených celkovo 28 hasičov s 12 kusmi hasičskej techniky. „Celkovo to bola náročnejšia služba, najmä pre väčší požiar v Chminianskej Novej Vsi,“ zhodnotil operačný dôstojník.
Zdroj: SITA, ks
Odporúčané články
Dopravný podnik mesta Prešov začína realizovať školenia pre vodičov trolejbusov s vlastnými inštruktormi, priamo v domácich priestoroch. 15.6.2026 dopravca úspešne odštartoval prvý kurz zameraný na vedenie dráhových vozidiel, ktorými sú v prešovských podmienkach práve trolejbusy.
Mesto Prešov dostalo ako prvá samospráva na Slovensku finančnú pokutu za nedôstojné zaobchádzanie s vojnovým hrobom. Dôvodom je opakované umiestňovanie stánkov s občerstvením a alkoholom v areáli Pamätníka vojakom Sovietskej armády. Na prípad, o ktorom dnes (8. júna) informujú na tlačovej konferencii Ochrancovia pamätníkov osloboditeľov, upozornili samotní aktivisti. Tí od primátora žiadajú, aby sankciu zaplatil z vlastného vrecka.
Mesto Prešov úspešne ukončilo rozsiahlu rekonštrukciu Domu smútku na Krátkej ulici pri Hlavnom cintoríne. Ide o najkomplexnejšiu stavebnú obnovu tohto objektu od jeho vybudovania v 70. rokoch minulého storočia.


