Mesto Prešov spustilo iniciatívu Kabinet podporného tímu
Mesto Prešov v spolupráci s Národným inštitútom vzdelávania a mládeže (NIVAM) spustilo novú iniciatívu s názvom Kabinet podporného tímu, ktorá má za cieľ zlepšiť vzdelávacie prostredie a podporu žiakov.
Iniciatíva poskytuje priestor na výmenu skúseností a hľadanie inovatívnych riešení medzi odbornými zamestnancami, ako sú školskí psychológovia, špeciálni a sociálni pedagógovia či pedagogickí asistenti. Ako informoval hovorca mesta Prešov Michal Hudák, podporné tímy zohrávajú kľúčovú úlohu pri vytváraní bezpečného, inkluzívneho prostredia na školách. Ich úlohou je včasná identifikácia problémov, podpora psychickej pohody žiakov a prevencia šikanovania. Tieto tímy tiež úzko spolupracujú s učiteľmi a rodičmi, čo umožňuje efektívnejšie riešenie výziev vo vzdelávaní a osobnostnom rozvoji detí.
Iniciatíva odštartovala v uplynulých dňoch v Prešove prvým stretnutím. „Vytvorili sme pravidelnú platformu, teda priestor, kde budú môcť podporné tímy alebo jednotliví odborní zamestnanci – psychológovia, špeciálni pedagógovia, sociálni pedagógovia, ale aj pedagogickí asistenti prešovských škôl slobodne diskutovať, nachádzať inovatívne riešenia a vymieňať si skúsenosti tak, aby to malo pozitívny vplyv na výchovno-vzdelávací proces a správanie žiakov na školách, kde pôsobia,“ uviedol vedúci oddelenia školstva Mestského úradu v Prešove Ľuboš Sopoliga. Kabinet podporného tímu bude slúžiť ako pravidelný priestor pre zdieľanie skúseností a hľadanie riešení, ktoré prispejú k pozitívnemu vývoju vzdelávacieho procesu. „Tento projekt má potenciál zlepšiť nielen bezpečnosť a podporu žiakov, ale aj celkovú atmosféru v bezpečnom školskom prostredí, kde sa každý žiak cíti byť akceptovaný a pochopený,“ dodal Hudák.
Zdroj:(SITA,ks)
Odporúčané články
S príchodom blížiacich sa letných prázdnin sa v Prešove už tradične začína nová sezóna na letných kúpaliskách na Delni, na Sídlisku III a na Solivare. S prešovskou MHD sa cestujúci dostanú na všetky tri miesta pohodlne a bezpečne, pričom im odpadnú aj starosti s parkovaním. DPMP opäť pripravil prehľad liniek MHD, ktoré cestujúci bežne využívajú na dochádzanie do práce, do školy či na nákupy, avšak počas letných mesiacov ponúkajú aj jednoduchý spôsob prepravy na kúpaliská.
Mesto Prešov dostalo ako prvá samospráva na Slovensku finančnú pokutu za nedôstojné zaobchádzanie s vojnovým hrobom. Dôvodom je opakované umiestňovanie stánkov s občerstvením a alkoholom v areáli Pamätníka vojakom Sovietskej armády. Na prípad, o ktorom dnes (8. júna) informujú na tlačovej konferencii Ochrancovia pamätníkov osloboditeľov, upozornili samotní aktivisti. Tí od primátora žiadajú, aby sankciu zaplatil z vlastného vrecka.
Autobusovú flotilu Dopravného podniku mesta Prešov čaká zásadná modernizácia. Dopravca v uplynulých dňoch podpísal zmluvy na dodanie 4 ks kĺbových a 9 ks štandardných autobusov. Celková cena za 13 nízkopodlažných vozidiel presahuje 4,6 milióna eur bez DPH.


