Radler z PS sa vyfarbil: TOTO POVEDAL O IZRAELI!
Dominik Radler, ktorý v nedávnych parlamentných voľbách kandidoval za Progresívne Slovensko (PS) a je členom tohto opozičného hnutia sa teraz ocitol v centre pozornosti kvôli svojmu výroku o Izraeli. Označil ho totiž za genocidálny projekt.

Radler sa vyjadril k situácii v Gaze a označil štát Izrael za „genocidálny apartheidný projekt.“ Tento výrok neostal bez odozvy, pričom sa Domink Radler stiahol aj zo sociálnych sietí.

„Sme stredové hnutie s vyše 600 členmi a členkami, ktorým nezakazujeme vlastný názor. Časť radových členov je skôr propalestínska, časť viac proizraelská, no ich osobné názory nie sú oficiálnym stanoviskom hnutia. To prezentujú po vnútrostraníckej diskusii vrcholoví predstavitelia,“ reagoval pre Denník N tlačový odbor strany PS.

Uvedený výrok vzbudil ostrú reakciu Ústredného zväzu židovských náboženských obcí na Slovensku. Na sociálnych sieťach židovská obec odsúdila Radlerove slová, označujúc ich za prejav slepého politického extrémizmu.
„Nemlčali sme, keď sa politici stretávali s otvoreným antisemitom a hľadaným gaunerom Bombicom. Hoci výsledok sa nedostavil, politici si ním zvyšujú popularitu medzi podobne zmýšľajúcimi ľuďmi. Ozvali sme sa aj, keď Eduard Chmelár obvinil celý židovský národ z diania v Gaze. A teraz nemôžeme ostať ticho, keď mladý kandidát za opozičnú stranu prejavuje slepý politický extrémizmus a flagrantne ukazuje svoju neznalosť reálií,“ uviedli predstavitelia židovskej komunity.
Komentár Radlera, ktorý podľa židovskej obce legitímne úsilie Izraela o vlastný štát na historickom území nazval genocidálnym projektom, považujú za neprijateľný. „Urobte si o jeho osobnostných “kvalitách” vlastný úsudok,” dodali zástupcovia židovskej obce.
(sita, sa)
Odporúčané články

Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky Igor ŠIMKO (HLAS – SD) a Andrej SITKÁR (SMER – SSD) vystúpili na verejnej diskusii týkajúcej sa budúcnosti Košíc a menšieho počtu mestských častí ako je to dnes. Diskusiu zorganizovala Katedra politológie Filozofickej fakulty UPJŠ a OZ Res Publica s účasťou viac ako 80 ľudí z celého politického spektra aj akademickej obce, či starostov. Predstavili svoj model 6 mestských častí a zároveň zmeny v Zákone o meste Košice, ktoré majú previezť 2.najväčšie mesto touto transformáciou samosprávy a ušetrením miliónov EUR Košičanov. Tie sa môžu investovať práve do hmatateľných služieb obyvateľom. Rozhodnutie je potrebné prijať do októbra 2025, keďže zmeny územnej povahy môžu byť prijaté do 1 roka pred konaním nasledujúcich volieb.