Muži napadli policajtov počas služby
Trest odňatia slobody až na päť rokov hrozí v prípade preukázania viny pred súdom dvom mužom vo veku 25 a 28 rokov z Lomničky (okres Stará Ľubovňa) za napadnutie policajtov.
Podľa prešovskej krajskej policajnej hovorkyne Jany Ligdayovej spomínaní muži napadli policajtov počas výkonu služby v nedeľu (12. 11.) popoludní v katastrálnom území Lomničky, v lokalite medzi Aplom a Tichou. Obaja útočníci boli zadržaní a obmedzení na osobnej slobode.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Z vraždy 63-ročnej ženy je podozrivý 24-ročný muž
Po vykonaní potrebných procesných úkonov im bolo vznesené obvinenie z útoku na verejného činiteľa. Išlo o skutok spáchaný formou spolupáchateľstva. Vyšetrovateľ vedie v prípade trestné stíhanie, na obvinených spracoval podnet na podanie návrhu na ich väzobné stíhanie.
Zdroj: (SITA, fa)
Odporúčané články
Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku v piatok (29. mája) pokračuje hlavné pojednávanie s 19-ročným Samuelom Straškom. Ten čelí obžalobe z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy po tom, ako vlani v januári pri útoku nožom na gymnáziu v Spišskej Starej Vsi usmrtil zástupkyňu školy a svoju spolužiačku. Súd sa aktuálne zameriava na to, či mladík svoj čin vopred plánoval.
Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Prešove upozorňuje motoristickú verejnosť na úplnú nočnú uzávierku diaľnice D1 v úseku Mengusovce – Poprad západ. Súčasťou uzatvoreného úseku je aj diaľničný tunel Bôrik. Dôvodom dopravného obmedzenia je vykonanie nevyhnutnej stavebnej a nestavebnej údržby tunela.


