38. ročník silvestrovského behu v Prešove. Zúčastniť sa plánuje aj primátor
Silvestrovský beh v Prešove môže byť ideálnym spôsobom, ako úspešne ukončiť rok 2023. Beh sa teší obrovskej obľube!
Koniec roka 2023 môžu nielen Prešovčania, ale aj ostatní záujemcovia osláviť silvestrovským behom. 38. ročník sa bude konať 31. 12. 2023 na Hlavnej ulici v Prešove. Na svoje si prídu všetci, keďže na výber je z troch kategórií:
- Charity run (3,4 km)
- Nordic walking (5,1 km)
- Hlavný beh (6,8 km).
Charitatívny beh je novinkou
Ako uvádzajú organizátori, novinkou tohto ročníka je Charity run, ktorým by radi predstavili iniciatívu Prešov Running pod názvom #weruntogether.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Bohatý program vianočných trhov v Prešove! Na svoje si prídu všetci
,,Ambasádorkou našej iniciatívy sú Ľubka a Katka Zeleňákové. Dve výnimočné ženy, ktoré aj napriek Katkinmu handicapu zasvätili svoj život behu. Chceme, aby sa ľudia ako je Ľubka a Katka dostali do povedomia ľudí a ukázali sme im spoločne, že beh dokáže zmeniť život skutočne každému,” uvádzajú na svojom webe.
Účastníci dostanú viacero darčekov
Súčasťou štartovného balíčka bude nenávratné číslo s menom (pri prihlásení do 20. decembra), takisto medaila s dizajnom Silvestrovského behu 2023 s 3D elementom. Účastníci dostanú zadarmo fotografiu na pamiatku v špeciálnej silvestrovskej fotobúdke, bežeckú buffku, energy balíček, a takisto darčeky od partnerov silvestrovského behu. V prípade záujmu sa môžete zaregistrovať TU.
(NM)
Odporúčané články
Dopravný podnik mesta Prešov začína realizovať školenia pre vodičov trolejbusov s vlastnými inštruktormi, priamo v domácich priestoroch. 15.6.2026 dopravca úspešne odštartoval prvý kurz zameraný na vedenie dráhových vozidiel, ktorými sú v prešovských podmienkach práve trolejbusy.
Autobusovú flotilu Dopravného podniku mesta Prešov čaká zásadná modernizácia. Dopravca v uplynulých dňoch podpísal zmluvy na dodanie 4 ks kĺbových a 9 ks štandardných autobusov. Celková cena za 13 nízkopodlažných vozidiel presahuje 4,6 milióna eur bez DPH.
Mesto Prešov dostalo ako prvá samospráva na Slovensku finančnú pokutu za nedôstojné zaobchádzanie s vojnovým hrobom. Dôvodom je opakované umiestňovanie stánkov s občerstvením a alkoholom v areáli Pamätníka vojakom Sovietskej armády. Na prípad, o ktorom dnes (8. júna) informujú na tlačovej konferencii Ochrancovia pamätníkov osloboditeľov, upozornili samotní aktivisti. Tí od primátora žiadajú, aby sankciu zaplatil z vlastného vrecka.


