DPMP po prvýkrát vypraví na cesty Valentínsky bus
Dopravný podnik mesta Prešov pripravil pre svojich cestujúcich netradičnú novinku. Pri príležitosti sviatku všetkých zaľúbených bude v termíne od 12. do 15. februára 2026 premávať Valentínsky bus, ktorý prinesie do MHD romantickú atmosféru, piesne o láske a zábavnú súťaž pre zamilované páry.
Blížiaci sa sviatok svätého Valentína sa bude tento rok oslavovať aj priamo v MHD. Na prešovských cestách sa už o niekoľko dní po prvýkrát objaví Valentínsky bus, ktorý bude premávať štyri dni na štandardných trolejbusových linkách č. 4, 8 a 38. Cestujúci tento bus spoznajú hneď na prvý pohľad, vďaka tematickej valentínskej výzdobe. Exteriér vozidla doplnia špeciálne polepy a interiér skrášlia srdiečka či balóny. Jazdu budú cestujúcim spríjemňovať známe piesne o láske.
Sprievodnou aktivitou je fotosúťaž „Láska cestuje MHD“, ktorá prebieha od 4.2. do 15.2.2026 na facebookovej stránke DPMP. Do súťaže sa môžu zapojiť akékoľvek páry, ktoré sa odfotia počas jazdy v ktoromkoľvek autobuse alebo trolejbuse MHD, vložia svoju fotografiu do špeciálneho valentínskeho fotorámčeka DPMP a následne ju zverejnia v komentári pod súťažným príspevkom na Facebooku DPMP s hashtagom #LaskaCestujeMHD. DPMP odmení tri páry zaujímavými cenami, pričom hlavnou výhrou bude romantická večera v reštaurácii Pappa Mia v Šariš Parku. Žrebovanie výhercov prebehne online, 17. februára 2026. Výsledky budú následne zverejnené na oficiálnom facebookovom profile DPMP. Podrobnejšie pravidlá a štatút súťaže nájdu cestujúci priamo na web stránke dopravcu www.dpmp.sk, kde sú zároveň k dispozícii aj jednoduché video návody ako si stiahnuť fotorámček a zapojiť sa do súťaže, určené pre Android a iOS. Rámček bude dostupný aj prostredníctvom QR kódu na hlavnom vizuáli kampane.
Valentínska akcia v DPMP vyvrcholí interaktívnym partnerským kvízom, v ktorom si budú môcť partneri preveriť ako dobre sa poznajú. Pre každý pár, ktorý sa kvízu zúčastní, bude pripravené malé valentínske prekvapenie. Kvíz sa uskutoční priamo vo Valentínskom buse, v sobotu 14. februára 2026. Odštartuje na linke č. 38 s odchodom zo zastávky Sibírska o 15:28 hod., pokračovať bude na linke č. 4 s odchodom zo zastávky Sídlisko III o 16:30 hod. a ukončený bude na linke č. 8 na trase Sídlisko III – Sibírska, ktorá dorazí na konečnú zastávku o 18:10 hod.
Cieľom Valentínskeho busu je vniesť do každodenného cestovania pozitívne emócie a úsmev, a zároveň sa poďakovať cestujúcim za ich priazeň. Ide o prvý ročník podujatia, v rámci ktorého chce DPMP rozšíriť spektrum zážitkových a komunitných aktivít v MHD a pokračovať vo vytváraní bližšieho vzťahu s cestujúcou verejnosťou.

(TS)
Odporúčané články
Mesto Prešov dostalo ako prvá samospráva na Slovensku finančnú pokutu za nedôstojné zaobchádzanie s vojnovým hrobom. Dôvodom je opakované umiestňovanie stánkov s občerstvením a alkoholom v areáli Pamätníka vojakom Sovietskej armády. Na prípad, o ktorom dnes (8. júna) informujú na tlačovej konferencii Ochrancovia pamätníkov osloboditeľov, upozornili samotní aktivisti. Tí od primátora žiadajú, aby sankciu zaplatil z vlastného vrecka.
Dopravný podnik mesta Prešov vdýchol nový život vyradenému označníku zo zastávky MHD. Po nevyhnutnej oprave a nátere ho dopravca venoval Zariadeniu sociálnozdravotnej starostlivosti v Bijacovciach, kde bude slúžiť ako kľúčový prvok pri terapii pre klientov s neurodegeneratívnymi ochoreniami. Oficiálne odovzdanie zastávkového označníka bolo spojené s otvorením špeciálnej spomienkovej miestnosti.
Mesto Prešov úspešne ukončilo rozsiahlu rekonštrukciu Domu smútku na Krátkej ulici pri Hlavnom cintoríne. Ide o najkomplexnejšiu stavebnú obnovu tohto objektu od jeho vybudovania v 70. rokoch minulého storočia.


