Vodič v zákaze činnosti nafúkal vyše tri promile
Prešovská polícia obvinila 24-ročného muža, ktorý si sadol za volant napriek zákazu viesť motorové vozidlá a počas jazdy nafúkal viac ako tri promile alkoholu.
Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, vodič s osobným autom v nedeľu krátko pred obedom v obci Kojatice (okres Prešov) narazil do oplotenia rodinného domu, ktoré úplne zdemoloval.
Po príchode policajnej hliadky sa ukázalo, že nemal pri sebe žiadne doklady k vedeniu ani prevádzke vozidla. „Lustráciou bolo zistené, že nie je držiteľom vodičského oprávnenia a má uložený zákaz činnosti viesť všetky druhy motorových vozidiel,“ uviedla Ligdayová.
Dychová skúška preukázala viac ako tri promile alkoholu. „Muž bol obmedzený na osobnej slobode a umiestnený do cely policajného zaistenia,“ dodala policajná hovorkyňa. Po vykonaní procesných úkonov polícia obvinila 24-ročného vodiča z trestných činov ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a marenia výkonu úradného rozhodnutia.
(SITA,ks)
Odporúčané články
Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku v piatok (29. mája) pokračuje hlavné pojednávanie s 19-ročným Samuelom Straškom. Ten čelí obžalobe z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy po tom, ako vlani v januári pri útoku nožom na gymnáziu v Spišskej Starej Vsi usmrtil zástupkyňu školy a svoju spolužiačku. Súd sa aktuálne zameriava na to, či mladík svoj čin vopred plánoval.


