Mesto Prešov v marci vykoná prvú fázu deratizácie verejných priestranstiev
Mesto Prešov od dnešného dňa začalo s prvou fázou deratizácie verejných priestranstiev. Tá sa celoplošne uskutoční v rámci riadnej preventívnej činnosti v termíne od pondelka 10. do nedele 30. marca.
Ako informovala tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová, deratizáciu vykonajú uložením farebných granúl a voskových blokov, ktoré aplikujú špeciálnou technikou priamo do dier a nôr, z dôvodu zamedzenia prístupu domácich zvierat. „Mesto Prešov upozorňuje rodičov detí a majiteľov psov, aby boli pri pobyte na verejnom priestranstve obozretní, aby zabránili prípadnému nežiaducemu požitiu týchto chemických látok u detí a domácich miláčikov a tiež, aby nezasypávali diery, minimálne počas doby výkonu deratizácie. Je nutné ich ponechať v prirodzenom stave,“ upozornila Šitárová.
Zároveň mesto vykoná pravidelnú a operatívnu deratizácia stojísk kontajnerov na komunálny odpad umiestnením uzamykateľných staničiek (nástrah), naplnených voskovou návnadou na spevnených plochách stojísk. Každá nástraha je označená výstražným nápisom. „Mesto Prešov v tomto období zároveň vyzýva aj správcov bytových domov, aby súbežne s deratizáciou verejných priestranstiev vykonali aj deratizáciu v nimi spravovaných objektoch, najmä z dôvodu efektívnej účinnosti tohto procesu,“ dodala tlačová referentka.
Zdroj:(SITA,ks)
Odporúčané články
Autobusovú flotilu Dopravného podniku mesta Prešov čaká zásadná modernizácia. Dopravca v uplynulých dňoch podpísal zmluvy na dodanie 4 ks kĺbových a 9 ks štandardných autobusov. Celková cena za 13 nízkopodlažných vozidiel presahuje 4,6 milióna eur bez DPH.
Dopravný podnik mesta Prešov vdýchol nový život vyradenému označníku zo zastávky MHD. Po nevyhnutnej oprave a nátere ho dopravca venoval Zariadeniu sociálnozdravotnej starostlivosti v Bijacovciach, kde bude slúžiť ako kľúčový prvok pri terapii pre klientov s neurodegeneratívnymi ochoreniami. Oficiálne odovzdanie zastávkového označníka bolo spojené s otvorením špeciálnej spomienkovej miestnosti.
Mesto Prešov dostalo ako prvá samospráva na Slovensku finančnú pokutu za nedôstojné zaobchádzanie s vojnovým hrobom. Dôvodom je opakované umiestňovanie stánkov s občerstvením a alkoholom v areáli Pamätníka vojakom Sovietskej armády. Na prípad, o ktorom dnes (8. júna) informujú na tlačovej konferencii Ochrancovia pamätníkov osloboditeľov, upozornili samotní aktivisti. Tí od primátora žiadajú, aby sankciu zaplatil z vlastného vrecka.


