Vo fakultnej nemocnici zorganizovali Beaty Day pre dlhodobo chorých pacientov
V prešovskej nemocnici sa v uplynulých dňoch konala prvá akcia typu Beaty Day pre pacientov z oddelenia dlhodobo chorých. Poskytnutou starostlivosťou sa podarilo priniesť úsmevy a pozitívnu energiu do každodenného života pacientov pri ich dlhodobom pobyte na nemocničnom lôžku.
Ako informovala PR manažérka Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove Martina Pavliková, spoločenská miestnosť oddelenia sa premenila na salón krásy, v ktorom študentky Strednej odbornej školy služieb na Košickej ulici v Prešove zabezpečovali strihanie, fúkanie vlasov, oholenie brady či manikúru. “Na oddelení dlhodobo chorých trávia pacienti dlhé obdobie. Preto sme im radi dopriali deň, ktorý bol nielen ošetrením tela, ale aj povzbudením ich psychickej pohody,” uviedla vedúca sestra oddelenia Veronika Cvirová, ktorá stála za myšlienkou organizácie tohto dňa.
Pacienti si užívali starostlivosť, ktorú im často nemôžu poskytnúť ani v bežnom živote. Zrealizovanie tejto akcie podporili ochotou a pomocou vedenie, majsterky a žiačky Strednej odbornej školy služieb. “Ohromila nás ich okamžitá reakcia a ochota, s akou sa do toho spolu s nami pustili,” zhodli sa zdravotníci.
Zdroj:(SITA,ks)
Odporúčané články
Mesto Prešov dostalo ako prvá samospráva na Slovensku finančnú pokutu za nedôstojné zaobchádzanie s vojnovým hrobom. Dôvodom je opakované umiestňovanie stánkov s občerstvením a alkoholom v areáli Pamätníka vojakom Sovietskej armády. Na prípad, o ktorom dnes (8. júna) informujú na tlačovej konferencii Ochrancovia pamätníkov osloboditeľov, upozornili samotní aktivisti. Tí od primátora žiadajú, aby sankciu zaplatil z vlastného vrecka.
Dopravný podnik mesta Prešov začína realizovať školenia pre vodičov trolejbusov s vlastnými inštruktormi, priamo v domácich priestoroch. 15.6.2026 dopravca úspešne odštartoval prvý kurz zameraný na vedenie dráhových vozidiel, ktorými sú v prešovských podmienkach práve trolejbusy.
Autobusovú flotilu Dopravného podniku mesta Prešov čaká zásadná modernizácia. Dopravca v uplynulých dňoch podpísal zmluvy na dodanie 4 ks kĺbových a 9 ks štandardných autobusov. Celková cena za 13 nízkopodlažných vozidiel presahuje 4,6 milióna eur bez DPH.


